Zahradního architekta nepotřebujete!

Teď mě všichni architekti rozcupují na kousíčky :-/

Zaobr na pozadihradního architekta nepotřebujete! Buďte jím sami!

Že bez zahradního architekta nebudete mít krásnou zahradu? Hloupost.

Vždyť Vy nejlépe víte, co od své zahrady očekáváte, co v ní potřebujete a chcete mít. Vy svoji zahradu znáte nejlíp a Vy nejlíp víte, k čemu všemu Vám má sloužit.

A Vy jste ten jediný člověk, který se bude nejvíc snažit, aby dosáhl všeho, co očekává.

 

 

misto k posezeniZkuste někomu cizímu (jestli zrovna zahradním architektem není váš brácha) všechny svoje představy přetlumočit. A ať se ten dotyčný snaží sebevíc, většinou se mu nepodaří všechna očekávání splnit. Navíc tím, že je odborník, má hlavu plnou pravidel a předsudků („tak se to nedělá“, „tak to nejde“ a „bude lepší, když to uděláme takto“), které Vám začne podsouvat a vy budete muset ze svým představ ustupovat a nakonec budete otrávení, že sice je zahrada podle „norem“, ale určitě ne podle vašich představ. O to víc bude otrávení, když nebudete spokojeni a ještě se vám při tom vyprázdní peněženka.

 

Většina zahradních architektrůžová zahradaů k navrhování využívá nějaký software, program pro navrhování, kde si vybírají z předem definovaných tvarů, materiálů, rostlin apod. Takové seznamy ale nejsou nekonečné. A z toho vyplývá jejich omezení a výše zmíněné „to nejde“. Pak se může stát, že jsou si zahrady dost podobné. Ale když si vezmete tušku a papír a začnete si svoje představy kreslit (a nemusíte mít z kreslení diplom), zjistíte, že máte neomezené možnosti.

 

 

 

 

Samozřejmě, že ne úplně všechno, co si ve své fantazii představujeme, jde uskutečnit. …i když… znáte to rčení…když se chce, všechno jde 🙂 ?

složitý design 1složitý design 2

Jestli ale plánujete nějaké speciální vodní dílo, nebo máte zahradu velkou jako malý zámecký park, nebo ji máte ve svahu s velkým převýšením anebo prostě nemáte na navrhování a přemýšlení o budování zahrady chuť, tak si prostě zahradního architekta budete muset najmout. Ale to byste tohle asi nečetli, ne? 🙂

Tak, co když si svoji zahradu uděláte sami? Stačí k tomu jen málo. Znát stejné postupy a triky, které používají zahradní architekti a designeři.

Od krásné zahrady Vás dělí jen 6 kroků. Potřebujete

1. Zjistit, co chcete.
2. Změřit si zahradu.
3. Srovnat si myšlenky a načrtnout svoje představy.
4. Postupovat při tom podle zásad pro navrhování (ty najdete zde).
5. Vybrat si materiál, který chcete použít.
6. A vyladit svůj návrh tak, aby fungoval.

Detaily k jednotlivým krokům si můžete přečíst v článku zde.

A jestli pořád ještodpocinkovy koutekě tápete, tak to bude chtít víc akce a názorných příkladů. V tom případě si stáhněte můj ebook, kde se naučíte (ano naučíte, protože jsou tam i pokyny k akci) 8 principů, které je potřeba dodržet při navrhování zahrady. Zjistíte, že stačí málo, aby z vaší nicmoc zahrady byl úžasný prostor lákající k odpočinku. A že to úplně klidně zvládnete i bez architekta 😉 .

 

A ještě budete mít dobrý pocit, že jste sami přiložili ruku k dílu.

 

Tak pojďte do toho, stáhněte si zdarma Ebook 8 kroků k úžasné zahraděNávod, jak si navrhnout svou vysněnou zahradu.

 

Komentáře