Magická trojka v zahradě – část 1

Říká se že jeden je málo, dva jsou akorát a tři už je moc. To ovšem neplatí v zahradním designu. Číslo tři v zahradě má až magickou moc.

1. Zakomponujte tři stejné prvky

Z obyčejných kytek vykouzlíte dokonalý designový prvek, když je vysadíte do třech stejných, velkých květináčů.

Proč zrovna tři? Protože dva jsou málo, vypadá to nudně. A čtyři už moc, spíš jako vojáci čekající na povely nebo na to až je někam převelí, resp. odnesou.

lakshmigardencreators.com

 

9816b7f59daf8cff092957337da3a552

serenityinthegarden.blogspot.com

 

dva vysoké květináče

www.vialiigardendesign.co.uk

 

 

čtyři jako vojáci

www.kkfloraleventsanddesign.com

 

A proč stejné květiny i květináče? Protože takto dosáhnete největšího efektu. Jestli je toto na vás moc strohé, lze podobného ale méně výrazného efektu dosáhnout tak, že dodržíte STEJNOST alespoň v něčem. Buď vyberte stejné květináče nebo stejné květiny. Když nejsou stejné květináče, ať mají aspoň stejnou barvu.

tři dekorativní koule

www.spirit-boutique.com

 

kaskáda ze tří

delamaison.fr

 

Když máte stejný tvar a materiál, můžete mít i tři různé velikosti, jako třeba u vodního prvku v zahradě. Totéž výborně funguje u zahradní dekorace.

konvice jako květináče

Jestliže jednotu nedodržíte a zůstane jen jedna vlastnost stejná (jako na obrázku tvar konve), neznamená to, že to nebude hezké. Naopak. Hezké, veselé, ale už to nemá tu sílu jednoty, o které se tu bavíme.

founterior.com

 

f1d94fe570e4b8576929af0381f77ebc

www.baom.es

 

Pro dokonalý designový efekt použijte tři naprosto stejné  rostliny nebo věci, včetně velikosti, barvy, tvaru a materiálu.

 

www.pinterest.com

www.pinterest.com

 

Pokračování  zde: Magická trojka v zahradě – část 2.

Jestli potřebujete vědět víc o osazování zahrady, spoustu informací, rad a postup krok za krokem, jak vybírat a uspořádat rostliny, to vše najdete zde.

Komentáře