REFERENCE

Za kurz Zahradní Tvaromagie moc děkuji. Je to přesně to, co jsem chtěla😊. Donutilo mě to na základě Vašich rad a úkolů se zamyslet nad svou zahradou... před 2 roky jsem zdědila tuto usedlost, kam jezdím od narození. Celou zahradu moji rodiče vyčistili a já bych ji nyní ráda zútulnila😊. Celý koncept kurzu mi vyhovoval. Vzájemná interakce byla na 1👍
Jiřina Breznenová
Míšo, jste skvělá! Vysvětlila jste mi řešení mé situace a dala na výběr různé možnosti. Dokonce jste skrze svá videa namotivovala i mého manžela k akci na zahradě 🙂 Úžasné! Těším se na každý den společné práce s vámi 🙂
Anna Pípalová
Kurz Zahradní Tvaromagie byl moc zajímavý, srozumitelný i pro naprostého laika. Přihlásila jsem se do něj proto, že jsem koupila zahradu a neměla jsem vůbec představu, jak ji navrhnout, odkud začít, jak postupovat, na co si dát pozor, aby výsledek byl co nejlepší. Nemám prostorovou představivost, takže na kurzu se mi nejvíc líbilo, že teoretické rady byly doplněny obrázky zahrad, na kterých jsem lépe viděla, co je špatně a jak může malá úprava změnit vnímání zahrady. Kromě toho obsahoval kurz spoustu dobrých rad, které se mi budou hodit při realizaci.
Helena Trepková
Kurz Zahradní Tvaromagie mi dal fakt hodně. Už před kurzem jsem měla nějaký návrh zahrady, ale bylo to o vymýšlení, kde co bude (domeček pro děti, ohniště, záhony.....) a kde budou cestičky a ten zbytek bude tráva. Takže si to asi umíte představit :). Fakt mi kurz hodně pomohl. Držela jsem se Vašich rad a šlo to pěkně od ruky! Bude to naše první zahrada, tak nemám vůbec ponětí co a jak s rostlinami. Proto jsem se už přihlásila do kurzu Kytkověda pro laiky 🙂 Strašně mě to navrhování bavilo a také se mi líbí Váš styl výuky a jste moc milá, lidská.
Pavla Ševečková
Milá Míšo, nevím co mě „osvítilo“ že jsem si vybrala tento kurz, ale MOOOOC za něj DĚKUJI. Mám momentálně asi už „jen“ 5 verzí návrhu, a stále zužuji a překresluji :-). Při mé časově náročné práci s lidmi, je pro mě zahrada místem odpočinku, práce i zábavy a mometálně i místem, kde většinu času trávím s vnoučatama. Už plánuji znovu shlédnout celý kurz najednou a těším se na konečný výsledek mého návrhu. Hned se jdu podívat na Kytkovědu, kde se těším na viděnou. A ještě jednou opravdu VELKÉ PODĚKOVÁNÍ. PS: doteď jsem dávala přednost spíš floristice :-), ale to plánování mě chytlo za srdce.
Marie Kománková
Milá Míšo, velmi Vám děkuji za Váš úžasný kurz! Jsem moc ráda, že jsem si Vás na netu dohledala, protože jsem dlouho sháněla pravidla, jak vyřešit zahradu, aby působila kouzelně a tajemně. Právě takovou zahradu si pamatuji z dětství z jedné návštěvy a teď konečně díky Vám věřím, že se mi ji také podaří vytvořit. Vaše lekce jsou pěkně srozumitelně vedené se skvělými názornými ukázkami. Ještě jednou vřelý dík, a protože jsem se už přihlásila do Kytkovědy, těším se na Vaše další lekce.
Lenka Prokopová
Podle Vašich vynikajících návodů jsme si založily zahradu, máme z ní radost a hlavně je NAŠE. Máme zahradu, do které chodíme odpočívat, kochat se a máme jí rádi. Prosím, dál pokračujte, je to pro nás pořád hodně inspirativní, doba není lehká, ale jakékoliv informace na téma "zahrada" nás zahřeje na duši.
Mirek Večeřa
První kurz (zahradní Tvaromagie) se mi líbil a splnil má očekávání. Tak jsem se nakonec rozhodla investovat i do osazovací části - do kurzu Kytkověda.
Šárka Bukovská
Míšo, jste úžasná:) Moc pěkně připravený kurz, vše promyšlené, do detailu zpracované. Díky němu mám konečně pocit, že dotvořím svou zahradu snů. Zahradu jsem si před pár lety nechala navrhnout od architektky, ale bohužel nastoupila na mateřskou a svoji práci přenechala kamarádovi, se kterým úzce na zahradách spolupracuje. Když bylo po realizaci, zjistila jsem, že nejen že květiny neodpovídají plánu, ale také tvary záhonů nesedí. Někde dokonce vznikla prázdná místa. Květiny totiž byly nakoupené dle původního seznamu a tak to nesedělo na změněné záhony, nebylo dostatek rostlin. Takže místo abych se radovala, že jsem tu práci svěřila profíkům a je to dokonalé, začalo mě to frustrovat. Říkala jsem si, že to dodělám sama, jen jsem se neměla čeho chytit. Díky Vám a Kytkovědě teď vím, že to dám 🙂
Šárka Novotná
Moc děkuji Míše za kurz Kytkověda pro laiky. Mám radost už jenom z toho, že chodím kolem zahrad a poznávám rostliny a naskakuje mně, jestli jsou dobře uspořádané a co by se dalo změnit. V hlavě jsem měla spoustu nápadů, tzv. "výkřiky do tmy" a teď díky kurzu mám ucelenější představu, která sice ještě projde vývojem, ale už se mám čeho chytit. Výhoda je, že se ke kurzu můžu kdykoliv vrátit a pracovat na konečné verzi. Kurz určitě doporučuji.
Šárka Drtinová
Z Vašeho živého vysílání na závěr kurzu Tvaromagie jsem si odnesla další cenné rady a velice za ně děkuji. Velmi jsem ocenila, jak pečlivě jste měla celý kurz připravený. Mám pocit, že s objemem znalostí, které jste v něm předala, se budou další informace, ať už z jakéhokoliv zdroje, vnímat a uplatńovat v našich zahradách mnohem snadněji. Zdá se, že dokázat se dá ledacos, jen mít odvahu se do toho pustit 🙂 Zdravím Vás i Vaše příznivce - kurz mohu jedině doporučit 🙂
Kája Jeřábková
Dobrý večer Míšo, wauuuuuu, celý den jsem se těšila a návrh naprosto předčil moje očekávání. Jsem nadšená :-). Nádhera, nádhera, nádhera. Nikdy bych to takto nevymyslela......měla jsem mozek zaseknutý na to, jak to teď je. Nikdy jsem nevěřila, že z mého 20 úhelníkového 😀 trávníků jde udělat nějaký tvar. :-):-):-):-):-) Jsem moc šťastná, že jsem vás oslovila. Strašně moc děkuji Olina
Olina Sládková
Dobrý den, přestože jsem již před kurzem sledovala některá Vaše videa nebo příspěvky a měla jsem tedy základní představu o důležitosti uspořádání zahrady a působení různých tvarů, tak přesto až v kurzu jsem si uvědomila, co je mému oku milé a mé zahradě bude slušet. A to tím spíše, že před kurzem jsem si se svou již částečně "hotovou" zahradou zatíženou spoustou důvodů, proč něco nejde dát jinam nebo udělat jinak, vůbec nevěděla rady. V kurzu se mi ale díky Vašim tipům, jak řešit právě i problematická místa, rozsvítilo 🙂 Nejvíc mě na tom udivilo, jak jednoduše se to dalo vyřešit. Velmi zajímavé bylo sledovat i vývoj plánků zahrad dalších účastníků kurzu, řada z nich si navrhla zahrady tak nádherné, že to předčí i návrhy některých diplomovaných zahradních architektů. Zatím mám tedy jen nákres na papíře, ale díky Vám i velmi jasnou představu, co kde na svojí zahradě vylepšit, abych z ní udělala kýžený ráj na zemi 🙂 A už se nemůžu dočkat jara, abych mohla začít s realizací.
Monika Kramářová
Moc bych ti chtěla poděkovat za krásný kurz TvaroMagie. Díky němu, jsem se dozvěděla spousta užitečných a praktických rad k navrhování. Také jsem si zase začala malovat a hrát si. Moc mě to bavilo. Když jsem se přihlásila, ještě jsem svou zahradu neměla, sháněla jsem ji. Pak se ke mě dostalo video a pozvánka na kurz. A tomu jsem neodolala. Přihlásila jsem se a nelituji. Návody v jednotlivých lekcích na zpracování plánu své vysněné zahrady byly srozumitelné a vedené velmi vstřícnou, názornou, milou a trpělivou formou. Kurz mě vtáhnul tak, že i když jsem v počátku neměla svoji zahradu, přesto jsem malovala o sto šest a moc mě bavilo dělat různé návrhy - jak by zahrada vypadala při využití obdélníků, jak při využití kruhů.. Kurz mě moc bavil, mohla jsem si k němu sednout, když jsem měla čas a chuť tvořit. Jediná nevýhoda - lekce rychle utekly. Moc děkuji za krásný a hlavně přínosný kurz.
Dana Kenclová
Děkuji vesmíru a hlavně Vám, za tak skvělý kurz. S přítelem předěláváme zahradu a nevěděla jsem, jak zahradu uspořádat, aby v ní vznikla tajemná zákoutí. Díky kurzu jsem zjistila, jak ji navrhnout, aby byla funkční a krásná zároveň. Vaše návrhy a fotky zahrad v kurzu jsou dechberoucí, přitom mají tak jednoduchá pravidla. V kurzu předáváte vyčerpávající informace, máte vše promyšlené a srozumitelně podané. Při jednotlivých lekcích jsem ani nevnímala čas, jak mne vtáhly do děje a mého projektu
Lucie Procházková
Děkuji Vám, Míšo. Dokončuji osazovavací plány pro další záhony. A ráda bych Vám co nejdříve zaslala proměnu zahrady na fotkách po obou kurzech. I když zatím nově zasazené nebo i přesazené rostliny nijak nevynikají a potřebují čas. Po tvaromagii vše vykouklo hned po té, co vyrašila dosazená tráva. Prostě kouzlo 😉 Jsem sama zvědavá, jak se mi zadaří s osazovákem.. Reakce na změny v zahradě mám pozitivní, ale všichni je doplňují větou: musíš mi taky poradit nebo navrhnout.. ale ono je to přece o tom, že každý musí sám! Mějte se, přeju krásné léto. Andrea
Andrea Cepková
Dobrý den Míšo, díky Vašim radám a Vašim ebookům jsem pochopila, jak rostliny a keře rozmisťovat. Také mi hodně Vaše databáze (součást ebooku Návod jak si osázet rostliny-pozn.administratora) pomohla v tom, které rostliny se hodí do různých typů zahrad. Přeju krásný den a ještě jednou moc děkuju!
Eliška Vobrubová
Dobrý den Míšo, je to už více než rok, co jste mi dělala návrh našeho stinného koutu za domem. Posílám Vám pár fotek, jak se to nakonec povedlo. Ještě jednou moc děkuji za návrh a za rady. Tenhle koutek se stal mým nejoblíbenějším místem v zahradě. Mějte fajn léto a ještě jednou díky moc!
Alena Kolovrátková, Praha
Dobrý den, rekonstrukci chalupy máme zdárně za sebou a konečně jsme zajásali, že se dostáváme ven na zahradu. Jenže se zahradou ve tvaru dlouhé nudle jsem si vůbec neuměla poradit, tak jsem hledala nápady na internetu a našla stránky paní Míši Nemuchovské, kterou jsem poprosila o radu. Ač sama měla práce až nad hlavu, našla si pro mne čas a poslala mi pár videí a poradila mi, jak by se zahrada mohla navrhnout. Moc mi tím pomohla, najednou už koncept zahrady pro mne nebyl neřešitelný, noční můra zmizela a já se s radostí pustila do plnění svého snu. Míšu za tento milý a vstřícný přístup k nám, začínajícím zahradníkům moc chválím, tleskám jí a vám všem její stránky vřele doporučuju, jsou srozumitelné a plné výborných nápadů. Díky, Míšo !
Radka Brandová
Dobrý den paní Nemuchovská, chci Vám poděkovat za vytvoření úžasného návodu. Musela jsem se naprosto ztotožnit s Vaším popisem pokusů a desítek hodin hledání informací při budování vlastní zahrady. Po přečtení Vaší publikace jsem zajásala a vzápětí opět sklesla nad současným stavem našeho pozemku a zahrady a říkala jsem si, že nemohu Vaši optiku volných ploch do tak roztříštěné plochy a již vzrostlých rostlin napasovat. A pak jsem si k tomu sedla a celý víkend jsem kreslila a kreslila a ono to zafungovalo. Málokdy reaguji na články apod., ale Vaše práce mi udělala nesmírnou radost a konečně se mi ulevilo, protože chápu, co se zahradou udělat. Konečně to vidím.
Věra Šulcová
Děkuji mnohokrát za Váš návod jak osázet zahradu. I když jsem měla v plánu se do něj začíst až o víkendu, nedalo mi to a jen jsem do něj nakoukla, abych věděla na co se těšit. A nešlo to jinak než jej přečíst od začátku do konce jedním tahem. I když už mám část zahrady osázenou, Váš návod mi otevřel oči v tom, co by se dalo zlepšit a moc se těším, až budu pokračovat i v realizaci zbytku zahrady. V poslední době jsem věnovala nemálo času vyhledáváním rad a inspirací na zahradnicky orientovaných webových stránkách, všude se dočítala, jak v přírodě fungují lichá čísla a o vhodnosti vysazovat rostliny ve skupinkách atd., ale nikde jsem nenašla návod jak přesně to udělat, aby výsledná skupinka opravdu zdobila naší zahradu. Tuto otázku mi zodpověděl až Váš návod. Děkuji za něj. Po zkušenostech z předchozích nákupů rostlin velice oceňuji přehled latinských názvů, který mi usnadní výběr jiných kultivarů v případě, že i letos neobstojím s mým jasně definovaným nákupním seznamem v zahradním centru. Mimo výše uvedené oceňuji Vaše rady a zkušenosti týkající se nákupu rostlin, které využiji a pokud se budu držet Vašich rad, ušetřené finanční prostředky investuji do lahve dobrého vína, až si budu užívat pohled na naší nově vybudovanou úžasnou zahradu.
Alena Kolovrátková, Praha
Ještě jednou Vám děkuji za nový e-book. Je krásně čtivě napsaný, nepostrádá humor a nadsázku – a hlavně, je to praktický návod pro úžasnou zahradu. Pročetla jsem všechno, je to úžasné, dobře ilustrované fotografiemi, kde se člověk „po lopatě“ naučí co a jak. Nikdy jsem se s takovýmto návodem v žádné knize ani příručce nesetkala, tady jste popsala to, co si každý zahradní architekt nechává pro sebe a zákazníkům neříká. Asi jste dost dobře vystihla to, že by si zákazník měl rozmyslet, jaký typ zahrady vlastně chce, či co se k domu a k němu hodí. Moc se mi líbila i stať, kde se zaplánovávají již stávající záhony a keře. Úžasné. Vynikající je také to, že v kapitolách nejsou jen popisky, jak by co mělo vypadat, ale také vysvětlení, proč tomu tak je a k jakým chybám by nás to mohlo svádět.
Eliška Cachová, Hlinsko
Kurz se mi moc líbil. Ukázal mi, jak se dívat trochu jinak na naší zahradu. Uvědomila jsem si, že nejde předělat jen kousek, ale musím se na to koukat jako celek. Super je databáze rostlin a krásně pomalu a od základu se dostanete k osazovacímu plánu a pochopíte spoustu spojitostí. Jsem moc ráda, že jsem mohla být součástí a věřím, že brzo bude z naší zahrady oáza.
Andrea Strasserová
Moc děkuji za tento kurz (Kytkověda pro laiky), jsem nadšená, baví mě to a už s těším až budu sázet….
Pavla Bradáčová

Zahrady Před a Po

🍀Čerstvě vytvořená zahrada Hanky od Opavy

studentky online kurzů Tvaromagie a Kytkověda 

🍀Zahrada Lucie

studentky online kurzu Kytkověda 

🍀Zahrada Radky

studentky online kurzů Tvaromagie a Kytkověda 


🍀Zahrada Moniky

studentky online kurzů Tvaromagie a Kytkověda 


🍀Stinné místo vedle domu


🍀Předzahrádka 


🍀Proměny jedné zahrady 


🍀Vylepšené jezírko


🍀Osázení dvorku